Okolí Jedovnic

V chráněné krajinné oblasti se naskýtá mnoho možností využití volného času jak návštěvou jeskynního komplexu spojenou podzemní plavbou pohádkovým světem Moraského krasu, tak množství historických památek, pro děti v nedalekých Boskovicích westernové městečko a Dinopark ve Vyškově, pro milovníky piva exkurse do pivovaru Černá hora.

V zimě při příznivých sněhových podmínkách lze vyrazit na běžky. Napojit se na vyšlapané trasy můžete přímo u našeho penzionu. Nazapomeňte na možnost bruslení na Olšovci, rozsáhlá a většinu zimy bespečně zamrzlá hladina rybníku, k tomu vybízí.

Nordic walking

Není chůze jako chůze. S hůlkami jdete automaticky rychleji. A nejen to, zapojujete také mnohem více svalů na vašem těle.

Nordicwalkingové hole se doporučují hlavně na lesní a polní ceste. V Česku najdete asi 12 tras zaměřených na chůzi s holemi. Jedna z nich začíná přímo před našim penzionem.

Je rozdělená do třech různě dlouhých okruhů a zavedou Vás do zajímavých míst, jako je například Rudické propadání, nebo k zaniklé středověké osadě Bystřec.

Po předběžné domluvě Vám hole rádi zdarma zapůjčíme.