Dovolená v Jedovnicích, proč právě sem?

Jedovnice jsou malým městem, díky své poloze často označovány za vstupní bránu nebo dokonce i srdce Moravského krasu. A je to právě nádherná a zachovaná příroda, která se stává cílem mnoha lidí utíkajících z ruchu a stresu městských prostředí. Dovolená v Jedovnicích nabízí především odpočinek a celkovou relaxaci těla i duše.

Jedovnice jsou ideálním místem pro milovníky cyklistiky a pěší turistiky. Známé jsou také díky rozsáhlé tradici vodních sportů. Vodní sporty jako windsurfing, jízda na motorových člunech, veslování nebo sportovní rybolov zde patří k tradičním kratochvílím mnoha návštěvníků. Turistika v Jedovnicích se soustřeďuje právě na břehy největšího místního rybníka – Olšovec. Jeho rozloha činí úctyhodných dvaačtyřicet hektarů. Není ovšem jediný. V blízkosti Jedovnic můžeme najít ještě další menší rybníky jako Budkovan a Duboví.

Pokud hledáte poklidnou dovolenou v přírodě, potom jsou Jedovnice ideálním cílem. Celé městečko je obklopeno nedotčenou přírodou. Lesy a lesní parky v okolí mají silné kouzlo, obzvláště večerní procházky a zapadající slunce zde dokáží silně zapůsobit. V rybníku je možné se koupat nebo využít odpočinku na slunci na plážích kolem Olšovce. Na každoroční výlov rybníku míří pravidelně desetitisíce lidí. Výlov zde má dlouho tradici, podle některých pramenů dokonce i několik staletí trvající. Jedovnice z cestovního ruchu žijí a díky tomu tu najdete bohaté možnosti ubytování a odpočinku, ale také dobrého jídla a pití. Ke stravování během dovolené můžete využít jednu ze čtyř restaurací nacházejících se přímo v Jedovnicích. Kromě tradiční české kuchyně a piva si zde v letních měsících pochutnáte na grilovaných rybách, mase i zelenině. Ochutnat můžete ale také víno z bohaté vinotéky restaurace Olšovec, nebo čerstvě upečenou pizzu. Stejně jako většina kempů a ubytovacích ploch se i restaurace nachází v těsné blízkosti rybníka Olšovec.

Pokud plánujete dovolenou a míříte především za klidem, teplem a odpočinkem, potom jsou Jedovnice tím správným cílem. Malé městečko se díky poloze už dlouho orientuje na turisty a je tak návštěvníkům velice dobře přizpůsobeno. Pokud do Jedovnic, tak jednoznačně k rybníku. Ten je totiž doslova centrem všeho dění. A je tomu tak právem. U rybníka je v létě příjemně, každé ráno stačí udělat pár kroků do restaurace na dobré jídlo, na pláž nebo do vody. A pokud zatoužíte po něčem neobvyklém či novém, pak máte možnost sledovat závody motorových člunů, naučit se windsurfing nebo si procvičit klid a trpělivost při rybaření. Pokud máte psy a chtěli byste je vzít s sebou, potom určitě využijete rozsáhlých okolních lesů. Procházku si tudy užijete nejen vy, ale i vaši psí mazlíčci.